Je kent hem van de sloophamer en de bouwtekeningen, maar achter de schermen leidt Nederlands bekendste tv-aannemer Bob Sikkes een leven dat je niet zou verwachten. Hoe beland je van een stoffige bouwplaats in de schijnwerpers? Het begon allemaal, heel toevallig, op een borrel.
De 'nee' die alles veranderde
Het was 2006 toen een producer hem vroeg om auditie te doen voor een nieuw programma, Bouwval Gezocht. Zijn antwoord was in eerste instantie een volmondig 'nee'. Een korte, en naar eigen zeggen, 'afschuwelijke' modellencarrière had hem voorgoed genezen van de showbizz. "Als iemand tegen me zegt dat ik er iets meer 'beachvibe' in moet gooien, dan wil ik meteen naar huis", lacht hij. Toch bleef het knagen. Hij belde terug, ging op gesprek, en de rest is geschiedenis. Sindsdien is hij niet meer van de buis weg te denken.
De leukste hobby ooit
Wat levert dat op, naast een bekende kop? "Ik zeg weleens dat t-programma's maken mijn allerleukste hobby ever is", onthult hij. Natuurlijk is het een fantastische bonus dat zijn bekendheid ook meer klussen voor zijn bouwbedrijf oplevert. Het mes snijdt aan twee kanten, maar de basis is en blijft het plezier dat hij erin heeft.
Het grote geheim van Torremolinos
Toch is zijn leven niet alleen maar glitter en glamour. In zijn eigen Amsterdam wandelt hij vaak anoniem over straat. Samen met zijn man Michiel heeft hij er een gevleugelde uitspraak voor: "Hoe verder van huis, hoe groter de ruis." En die ruis is nergens groter dan in het buitenland!
Maar nu komt zijn allergrootste, en meest verrassende, guilty pleasure om de hoek kijken. Vergeet chique feesten, geef hem Koningsdag in Torremolinos! "Ik hou ongelofelijk van Hollandse muziek", glundert hij. "Daar heb je nog dat ouderwetse Koninginnedaggevoel van vroeger. Tweeduizend Nederlanders in oranje shirts die de hele dag staan te hossen op André Hazes, Corry Konings en de Zangeres Zonder Naam. Daar maak je mij ongelofelijk blij mee."