/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2F2025%2F02%2FX9GLEtRvSzV9ww1739871749.png)
In een tijd waarin zowel ouders als kinderen worden overspoeld door (digitale) prikkels, is er meer en meer behoefte aan rustige elementen in het leven van jonge gezinnen. Jaap van den Heuvel en Marjolein van den Broek (founders van Lulu & Mozzie) ervoeren dit zelf ook zo bij de opvoeding van hun zoontje. Hierdoor is Lulu & Mozzie ontstaan: een merk dat voorziet in fijne kinderliedjes en kalme videocontent.
1. Hoe zijn jij en je man op het idee gekomen van Lulu & Mozzie?
"Jaap was voordat hij vader werd al actief als muziekproducer en bovendien is hij van jongs afaan een enorme muziekliefhebber. Toen we Louis (ons zoontje van inmiddels 4 jaar) kregen, keek Jaap er ontzettend naar uit om op een bepaald moment samen met hem van muziek te kunnen genieten. Maar de overwegend onrustige, en bij vlagen zelfs hysterische kindermuziek die tot dan toe beschikbaar was, vond hij echt verschrikkelijk. Zodoende kreeg hij het idee om speciaal voor Louis van een paar bekende kinderliedjes, een rustigere remake te maken, met zachtere geluiden en stemmen die óók voor ons fijn zouden zijn om naar te luisteren. Maar zoals dat vaak gaat met ondernemingen... Al snel nam dit projectje serieuzere vormen aan. Jaap speelde namelijk ook al een tijd met het idee om klassieke muziek te verwerken in de nummers. Met dit project vielen de puzzelstukjes op hun plek; veel ouders vinden het fijn om hun kinderen naar klassieke muziek te laten luisteren, maar voor kinderen is die klassieke muziek niet toegankelijk."

"Hij besloot dus om voor die waanzinnig mooie oude nummers, nieuwe – voor kinderen goed te begrijpen – teksten te schrijven, en dit samen met de remakes van de traditionele kinderliedjes niet alleen voor Louis uit te brengen, maar ook voor alle andere kindjes en ouders die behoefte voelden aan minder prikkels op het gebied van kindermuziek. We spraken thuis natuurlijk veel over zijn nieuwe idee! En vanuit mijn achtergrond in PR & Branding haakte ik voorzichtig al even aan. Maar toen Jaap zich tijdens het avondeten hardop afvroeg of de liedjes ook niet op YouTube uitgebracht moesten worden, werd ik officieel onderdeel van het bedrijf. Ik stoor me namelijk sinds we Lou hebben enorm aan de onrustig kinder-videocontent online. Louis kijkt bijna dagelijks tv. Daarbij proberen we ons aan de algemene richtlijnen te houden qua kijktijd, maar naast kijktijd vind ik het vooral ook heel belangrijk wát hij kijkt. Relatief rustige video-aanbod is al wel voor handen. Wij zetten in het verleden bijvoorbeeld shows als Nijntje, Bluey en Kikker aan, maar de spoeling is dun. En op het gebied van kindermuziek is er eigenlijk vrijwel geen prettige videocontent te vinden. Althans, het is mij nog niet gelukt. Dus dat is mijn missie binnen het bedrijf: erop toezien dat Lulu & Mozzie avonturen op een zo rustig mogelijke manier in beeld worden gebracht. En zo runden we ineens samen een business, haha."
2. In een wereld vol kindercontent, wat onderscheidt jullie van alle andere content?
"Qua muziek zorgen we voor kalmere arrangementen én (heel belangrijk) een prettige stem. Denk: geen heftige beats, schelle geluiden of overdreven uitspraak. Qua video's hebben we gekozen voor zachte kleuren. Daarnaast zie ik erop toe dat de scenes zo lang mogelijk duren; geen constante switch die kinderhersentjes nog niet goed kunnen volgen. Er wordt zo min mogelijk zoom-effect gebruikt en we gebruikten geen special effects. Qua video's is het ook echt learning by doing. We lezen en weten steeds meer over hoe je kinderhersens overprikkelt (iets wat we nadrukkelijk niet willen) en passen die kennis meer en meer toe."
3. De namen Lulu & Mozzie hebben een diepere betekenis, hoe kwamen jullie hierop?
"Jaap kwam met het idee van Ludwig & Mozart, als verwijzing naar de componisten (Ludwig van Beethoven en Wolfgang Amadeus Mozart) van de klassieke nummers die onderdeel zijn van ons aanbod. Aangezien ons zoontje Louis heet, werd de verwijzing naar groot componist Ludwig van Beethoven al snel verbasterd naar de bijnaam die we ook wel eens voor Louis gebruiken, namelijk: Lulu. Mozzie ontstond daarna on the fly."
4. Wat zijn de grootste ondernemers-lessen die jullie hebben geleerd?
"Mijn persoonlijke grootste les is: het kan echt héél leuk zijn om met je partner samen te werken. Ik had dat – eerlijk is eerlijk – niet verwacht. Sterker nog: ik heb altijd geroepen 'dat moeten wij samen niet doen hoor' haha. Maar om te zien hoe goed hij is in de dingen waar ik niet goed in ben, om te voelen hoe hij ruimte én vertrouwen geeft met het oog op mijn talenten en om op business-level te voelen hoe we een team zijn, en het echt samen doen, is serieus een mooi nieuw element in mijn leven! De volgende les is wel meteen: stel grenzen. Wij hebben soms de neiging om bij het opstaan te beginnen over Lulu & Mozzie en voor het slapengaan de laatste hersenspinsels te delen. Dat is soms leuk, maar – ook met het oog op Louis – mag dat in drukke periodes wel wat minder. Thuis en privé loopt in deze nou eenmaal door elkaar, maar thuis moet soms ook gewoon even thuis zijn. Er moet ook ruimte blijven door drie mensen die in ons huis wonen en de dingen die zij buiten Lulu & Mozzie om meemaken. Jaap en ik zijn het daarover eens en kunnen inmiddels dus tegen elkaar zeggen: 'Zullen we dit even parkeren?' En dat is dan ook oké."
"Tot slot vind ik een grote ondernemer les: wees kwetsbaar. Speak your mind and remember to do that in a kind way. We hebben pittige deadlines gehad en dat leverde links en rechts stressvolle situaties met leveranciers op. Maar zodra je dan uitspreekt: 'Ik maak me zorgen en ik merk dat dat me emotioneel maakt', gebeurt er iets in het contact. Dan is de druk eraf bij jezelf en kun je samen met de andere partij makkelijker in oplossingen denken. Vingerwijzen is nooit de oplossing, net als puur pushen vanuit angst. Maak dingen bespreekbaar en je geeft de ander de kans iets voor je te betekenen."
5. Heb je een advies voor beginnende ondernemers?
"Begin! Doe. Probeer uit. Meet. Stel doelen. Kijk hoeveel je kan behalen. Stel bij. Probeer nog eens. Ondernemen is spelen. Voor mij althans. Dat maakt het zo leuk. En zo spannend. Want geen een ondernemer (ten minste, ik moet de eerste nog ontmoeten) weet altijd exact wat hij/zij doet. Je moet het in eerste instantie zelf doen en dus je energie hooghouden. Dat kan volgens mij alleen als je plezier hebt in wat je doet, affiniteit hebt met je eigen product, houdt van je klant en tussen de twijfel door (want die zal er heus zijn zo nu en dan) het geloof groter kan laten zijn. Wat betreft dat laatste: zorg dat je mensen om je heen verzamelt die in je geloven. Als jij het dan onverhoopt heel even niet doet, heb je iemand die in jouw 'corner' staat. En dat is goud waard."
Lulu & Mozzie zijn gratis te beluisteren op Spotify en je kunt hun muzikale avontuur bekijken op Youtube.
- Marjolein van den Broek
- Marjolein van den Broek